Buderus Güneş Enerjisi Kolektörleri

  • Buderus Logasol SKS 4.0 Kolektörlerin verimi %85’tir. Özel SPUTTER kaplı bakır absorber plaka sayesinde ısı taşıyıcı akışkana yüksek verimde ısı iletimi sağlanır. Isı taşıyıcı akışkan olarak su kullanılabilir. Cam yüzey ile absorber plaka arasında asal gaz bulunması sayesinde minimum ısı kaybı ile maksimum verim sağlanır.
  • SKS 4.0 Kolektörün yapısının hiçbir noktasında vidalı bağlantı bulunmadığından hermetik yapı sağlanır, kolektörde buğulanma, terleme ve kirlenme önlenir. Cam elyaf katkılı GFK kolektör çerçevesi sayesinde, kollektör kasasının UV ışınlarına karşı dayanıklılığı arttırılmış, sıcaklık değişimlerinden kaynaklanan kolektör camı ile genleşme ve büzülme farkları minimum hale getirilmiştir. Kolektör kasası geri dönüşümlü malzemeden yapılmış olup, alt izolasyonu özel 55 mm’lik camyünü ile kaplanmıştır.
  • SKS 4.0 Kolektörde tichelmann prensibine göre yapılmış özel kolektör boru bağlantısı sayesinde maksimum eş direnç sağlanır, kollektör gidişi ve çıkışı kolektörün aynı tarafından yapılır, kolektör bağlantı noktalarının uygunluğu sayesinde kısa sürede montaj imkanı sağlanır.
  • Buderus Logasol SKN 3.0 kolektörlerin verimi %77’tir. Isı taşıyıcı akışkan olarak su kullanılır. Cam elyaf katkılı GFK kollektör çerçevesi sayesinde, kolektör kasasının UV ışınlarına karşı dayanıklılığı arttırılmış, sıcaklık değişimlerinden kaynaklanan kolektör camı ile genleşme ve büzülme farkları minimum hale getirilmiştir. %92 ışık geçirgenliğine sahip 3,2 mm kalınlığında özel dökme cam kullanılır. Absorber yüzey siyah krom kaplamadır. Kolektör kasası özel geri dönüşümlü malzemeden yapılmış olup, alt izolasyonu özel 55 mm’lik camyünü ile kaplanmıştır. Kolay ve hızlı hidrolik bağlantı için 4 adet kolektör giriş-çıkış ağzı bulunmaktadır. 170 ˚C ve 6 bar’a kadar güvenli çalışma imkanı sunar

atm